Abse için Bitkisel Tedavi

Vücudun farklı yerlerinde abse olması durumlarında insanların ilaçların yanısıra bitki çayları ile debu rahatsızlıklarından kurtulmaları mümkündür. Bu paylaşımımızda sizlere abse hakkında bilgiler vereceğiz sonrasında abse için hangi bitki çayı olabilir onları inceleyeceğiz.

Öncelikle abse,içerisi cerahat dolu olan ve vücudun bazı bölgelerinde şişlik şeklinde meydana gelen şişliklere verilen isimdir. Abse, vücudun herhangi bir yerinde ortaya çıkabilir.

Abse oluşumunun  nedeni, vücuda giren mikroplardır. Çoğu zaman ağrılara neden olabilir. Katlanılmaz ağrılar meydana gelebilir.

Dilerseniz bir an önce abse tedavisi için ansıl bitkilerden faydalanabiliriz onları anlatalım.

Tarif 1:

Malzemeler:

 •  1 adet Kuru Soğan
 • 1 çorba Kaşığı Tuzsuz Tereyağı
 • 1 Tatlı Kaşığı Pudra Şekeri
 • Oksijenli Su
 • Gazlı Bez

Hazırlanışı: Elimizdeki soğan kabukları soyulmadan külde pişirilir. Daha sonra külden alınan soğan ortadan ikiye bölünür. Bölünen soğan içerisine tuzsuz tereyağı ve pudra şekeri konulur. Son olarak elimizdeki soğan absenin üzerine kapatılır ve üzeri tülbente vb. temiz bir bez ile örtülür. 12 saat beklenir.

Eğer abse içerisindeki cerahat dışarı çıktıysa hemen oksijenli su ve gazlı bez yardımı ile temizlenir. Dikkatli olmanız gereken nokta, absenin patladığı anda son derece hijyenik hareket etmelisiniz. O yüzden gazlı bez ve oksijenli su kullanınız. Eğer abse cerahatı boşalmadıysa aynı yöntem toplamda 2 defa olmak üzere tekrar edilir.

Tarif 2:

Malzemeler:

 • 1 adet Lahana yaprağı

Hazırlanışı: Soğuk su ile iyice yıkanan lahana yaprağı absenin üzerine konulur her yarım saatte bir işlem tekrarlanır. Abse boşaldığı zaman oksijenli su ve gazlı bez ile temizlenir.

Tarif 3:

Malzemeler:

 • 1 adet Taze İncir

Hazırlanışı: İncir ortasından kesilerek henüz tam olgunlaşmamış absenin üzerine bir tülbent ile sarılır. Bu işlem absenin içerisindeki cerahat boşalıncaya kadar hergün tekrarlanır. Cerahat boşaldığı zaman oksijenli su ve gazlı bez ile temizlenir.

Tarif 4:

Malzemeler:

 • 2 Kahve Fincanı Zeytinyağı
 • 1 adet Marul Yaprağı

Hazırlanışı: Bir tavaya zeytinğaı ve marul konularak hafif ateşte marul biraz ısınıncaya, ılıyıncaya kadar ısıtılır. Vücudunuzu yakmayacak derecede ısınması yeterlidir. Daha sonra marul bir tülbent yardımı ile absenin üzerine sarılır. Abse olgunlaşıp, patlayıncaya kadar bu yönteme devam edilir.  Cerahat boşaldığı zaman oksijenli su ve gazlı bez ile temizlenir.

Tarif 5:

Malzemeler:

 • 2 Kahve Fincanı Zeytinyağı
 • 1 adet Patlıcan Yaprağı

Hazırlanışı: Bir tavada patlıcan yaprağını zeytinyağı ile ısıtın. Daha sonra patlıcan yaprağının ılımasını bekleyin. Ilıyan patlıcan yaprağını temiz bir tülbent ile absenin üzerine sarın. Abse içeridindeki cerahar boşalıncaya kadar bu işleme devam ediniz.

 

Abse içerisindeki cerahat boşaldığı zaman oksijenli su ve gazlı bez ile siliniz. Başka maddeler ile tekrar mikrop kapabilir. Son olarak cerahatı boşalmış abseyi sargı bezi ile kapatınız.

Geçmiş olsun şimdiden.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir