Adenit için Bitkisel Tedavi

Adenit türkçe, “Boyundaki lenf damarlarının şişmesi sonucu meydana gelen şişlik” olarak tanımlanmaktadır. Adenit iltihaplı bir yapıya sahiptir. Boynunda şişlik olan ve adenit rahatsızlığı bulunan sevgili okurlarımız endişenmenize hiç gerek yok 🙂

Her ne kadar endişelenmemeniz gerekse de her zaman tedbir almak iyidir.

Bu paylaşımımızda sizler için adenit rahatsızlığından kurtulmak için hangi bitkisel tedaviler bulunmaktadır sizler için hazırladık.

Not: Adenit patlayarak içerisindeki cerahat akıncaya kadar sakın adenit olan bölgeye elinizi sürmeyin ve oynamayın.

Adenit için Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Tarif 1:

Malzemeler:

  • 4 Çorba Kaşığı Kıyılmış Karaçam Kozalağı
  • 4 Bardak Su

Hazırlanışı: Öncelikle 4 bardak su bir tencereye konulur ardından 4 adet ince ince kıyılmış karaçam kozalağı eklenir ve kaynatılmaya başlanır. Kaynama olduktan sonra karışım bir tülbent vb. ile süzülür. Süzülen karışım yemeklerden sonra birer kahve fincanı yudum yudum içilir.

Tarif 2:

Malzemeler:

  • 2 Diş Sarımsak
  • Yarım Kuru Soğan

Hazırlanışı: Her gün öğle ve akşam yemeklerinde yarım soğan ve 2 diş sarımsak yenilir. Buna 2-3 gün devam edilir. Malum doğada bulunan en güçlü antibiyok olan soğan ve sarımsaktır.

Soğan ve sarımsaığın mucizevi etkisine Allah’ın izni ile kavuşacak ve adenitten kurtulacaksınız.

Hatırlatmakta fayda görüyoruz, adenit olan bölgede iltihap birikmesi olmuş demektir. Eğer ilgili bölgeyi elinizde yada bir ciismle etki yaparsanız içerisindeki iltihap çevreye dağılabilir. Adenit daha fazla bölgede oluşmaya başlayabilir. O yüzden siz siz olun sakın adenit olan bölgeyi ellemeyin. Sakın iğne yada kesizi bir alet ile adenit olan bölgeye etki yapmayınız.

Önemli olan unsur, adenit olan bölgedeki iltihaplanmadan bir an önce başka bir yere dağılmadan kurtulmaktır. Harici bir etki olması durumunda daha kötü sonuçlar sizi bulabilir.

Kalın sağlıcakla.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir