Alerji için Muhteşen Bitkisel Tedaviler

Alerji olmak günümüzde gitgide yaygınlaşan bir rahatsızlık olmaya başladı. kötü beslenme tercihleri bu rahatsızlığın asıl nedenleri arasında geliyor. Diğer yandan doğuştan itibaren elinizde olmadan da alerjiniz olabilir.

Alerji; Vücudun bazı madde veya hava şartlarından etkilenmesi yada psikolojik etkenler sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Alerji tedavisi için öncelikle alerjiye neden olan sebepler tespit edilmelidir. Alerjnin belirtileri kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bazı yaygın alerji belirtileri de mevcuttur.

Alerji Belirtileri

  • Kaşıntı
  • Kurdeşen
  • Astım

gibi yaygın alerji belirtileri bulunmaktadır. Eğer alerji hastası bazı maddeler ile temas ettiği zaman alerji oluyorsa, o madde ile ilşkisini kesmeli ve o madde ile temas etmemelidir.

Bunun dışında oluşan alerjiler için sizlere aşağdaki bitkisel tedavileri öneriyoruz.

Tarif 1:

Malzemeler:

  • 1 Adet Siyah Turp

Hazırlanışı: Büyük bir kap içerisinde 1 adet siyah turp iyice yıkanır.  Daha sonra kabukları soyulur ve rendelenip suyu sıkılır. İnce ve temiz bir tülbent ile süzülürek içilir. Alerjik belirtiler kayboluncaya kadar her gün buna devam edilir.

Tarif 2:

Malzemeler:

  • 3 Çorba kaşığı Şahtere
  • Su

Hazırlanışı: Bir çaydanlığa su eklenir ve üzerine 3 çorba kaşığı şahtere eklenir. Yaklaşık 15 dakika kaynatılır. Oluşan muhteşem ilaç bir tülbent yardımı ile süzülür. Son olarak, sabah, öğle ve akşam yemeklerinden sonra birer çay bardağı içilir.

Tarif 3:

Malzemeler:

  • 2 Kahve Kaşığı Acıyonca
  • 2 kahve Kaşığı Ravend

Hazırlanışı: Bir çaydanlığa yeterli miktar su eklenerek üzerine 2 kahve kaşığı ravend ve 2 kahve kaşığı acıyonca eklenir ve kaynatılır. Elde ettiğimiz muhteşen karışım sabah, öğle ve akşam yemeklerinden sonra birer çay bardağı içilir.

Tarif 4:

Malzemeler:

  • 1 Avuç Suteresi
  • Su

Hazırlanışı: Bir çaydanlığa su eklenir ve içerisine 1 avuç suteresi eklenid. 15 dakika kaynatılır. Sabah, öğle ve akşam yemeklerinden sonra bir çay bardağı kadar içilir.

Tarif 5:

Bu yöntemde masaj yapmanız sağlanacaktır.

Masaj yöntemi 1: Öncelikle bir sandalyeye oturulur ve dizkapaklarının arkasında kalan kısım elimiz ile ovulur. Günde bir kaç defa tekrarlanır.

Masaj yöntemi 2: Bir sandalyeye belden yukarısı çıplak olarak oturulur. Hasta olan kişi başını öne eğer. Arkasında bulunan diğer kişi, ense kökünde beliren kemik çıkıntısından aşağı doğru üç çıkıntı sayar. Sonra bu noktanın bir parmak solundaki ve bir parmak sağındaki nokta ovulur.

Umarız yukarıdaki yöntemlerden birisi size rahatlık ve alerjiden kurtulmanızda yardımcı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir