Gerilim Tipi Baş Ağrısı Bitki Çayı

Baş ağrısı son zamanlarda çok fazla insanda sıradan bir durum olarak karşımıza çıkıyor malesef. Gerilim tipi baş ağrıları ise çok şiddetli olarak kendini göstermektedir.

Gerilim Tipi Baş Ağrısı Nedenleri

  1. Yüz
  2. Boyun
  3. Kafa Derisi

kaslarının çok fazla kasılmasından kaynaklanmaktadır. Bu kaslar haddinden fazla kasıldığı zaman baş ağrısı kendini göstermektedir. Ciddi bir durumdur.

Gerilim tipi baş ağrısı olan insanlarda ağrılara karşı bir hassasiyet gelişir ve her zaman bir ağrı altında olurlar. Kişilerde bu durum zamanla alışılagelen bir hal olarak karşımıza çıkar. Bu ağrılardan kurtulmak için derhal bir sağlık uzmanına gitmelisiniz.

Çok fazla stres altında kalmak, çok fazla üzülmek ve kafaya takma sonucu bu ağrılar başlayabilir ve devam edebilir. Herşeyden önce kesinlikle elinizden geldiğince stresten uzak kalmanız gerekmektedir.

Şimdi isterseniz gerilim tipi baş ağrıları için kendi evimizde neler yapabiliriz ona bakalım. Sizlere bu ağrılarla başa çıkmanızda yardımcı olacak nefis bir bitki çayı tarifimiz var.

Gerilim Tipi Baş Ağrısı için Bitki Çayı Tarifi

Tarif:

Malzemeler:

  • 4 Çorba Kaşığı Kuru Kestere
  • 2 Çorba Kaşığı Kuru Papatya Çiçeği
  • 2 Çay Kaşığı Kuru Lavanta Çiçeği

Hazırlanışı: Bitin bitkileri güzelce harmanlayarak karıştırın, bunun için bir kap kullanabilirsiniz yada istediğiniz bir şey olabilir. Daha sonra 1 bardak suya 2 çay kaşığı karışım denk gelecek şekilde karışımı su ile karıştırın.

Son olarak baş ağrısı olduğu zaman her saat başı bu karışımdan tüketiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir