Günlük Besleyici Bitki Çayı

Hepimiz sabahları uyandığımız zaman nedense bazen kendimizi yorgun hissederiz. Fakat bu normal bir durum olabilir, asıl sorun ise sabah yorgunluğundan kurtulmakta zorluklar yaşamamızdır.

Gün içerisinde çok fazla yoruluyor ve bir türlü yorgunluğumuzdan kurtulamıyorsanız o zaman sizler için şahane bir bitki çayı karışımı hazırladık. Bu karışımı deneyerek sizlerde vücudunuzun ihtiyacı olan besineri doping etkisi yaratacak şekilde alabilirsiniz.

Bu bitki çayını günlük olarak en az iki hafta kullanmalısınız. Sonra üzerinizde yaratacağı etkiye şaşıracaksınız.  Şimdi dilerseniz günlük besleyici bitki çayı tarifimize geçelim.

GÜnlük Besleyici Bitki Çayı Tarifi

Tarif 1:

Malzemeler:

  • 1 avuç dul avrat otu kkökü
  • 1 avuç papatya çiçeği
  • 1 avuç ısırgan yaprağı
  • 1 avuç yulaf samanı
  • 1 avuç yonca tomurcuğu

Hazırlanışı: Bir çaydanlığı su ile doldurun ve ocak üzerine kaynamaya bırakın. Çaydanlık içerisindeki su kaynamaya başladığı anda üzerine dul avrat otunu ilave edin ve karışımı 15-20 dakika kadar daha kaynatın.

20 dakika sonra ocağın altını kapatın ve papatya çiçeği, ısırgan yaprağı, yulaf samanı ve yonca tomurcuğunu çaydanlığın içerisine ekleyin. Karışımı güzel bir karıştırın ve en az 15-20 dakika kadar demlenmeye bırakın.

Besleyici etkisi çok yüksek olan bitki çayımız artık içilmeye hazır. Bu karışımı vakit buldukça günde en fazla 3-4 defa içebilirsiniz. En ideal kullanım şekli ise, yemeklerden sonra bir çay bardağı içemeniz olcaktır.

Eğer seviyorsanız arasıra, karışım üzerine tarçın ilavesi yapabilirsiniz. Tarçını fazla kullanmamaya çalışın. Ara sıra olmasında sıkıntı olmaz ama hergün tarçın olması sizi rahatsız edebilir.

Diyabet gibi bir rahatsızlığınız yoksa eğer tatlandırmak için karışıma çok az miktar şeker ekleyebilirsiniz. En güzeli şekersiz içmenizdir fakat şekeri seven bir insansanız o zaman az miktar şeker ilavesi yapabilirsiniz.

Hadi afiyet olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir